HOME / OFERTA / INSTALACJE PRZECIWPOŻAROWE
Instalacje przeciwpożarowe POL-POŻ
Kompleksowa obsługa krok po kroku
Analiza obiektu + projekt + dostawa i montaż + szkolenie obłsugi + przeglądy techniczne i serwis
NASI KLIENCI








Projektujemy, montujemy i serwisujemy systemy przeciwpożarowe:
systemy sygnalizacji pożaru SAP, dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO, systemy oddymiania SO,
systemy zamknięć ogniowych, oświetlenie awaryjne ewakuacyjne,
systemy gaszenia mgłą wodną i gazami inerntnymi,
systemy detekcji gazów w garażach podziemnych.
Instalacje Systemów Sygnalizacji Pożaru SAP
- Systemy sygnalizacji pożaru są najważniejszym elementem automatyki przeciwpożarowej w budynkach. To one uruchamiają inne urządzenia instalacji przeciwpożarowej i to od czasu w jakim wykryją pożar zależy czy będzę on możliwy do ugaszenia. Instalacje przeciwpożarowe powinny sprawnie współgrać dla zachowania sprawności całego systemu.
Zapewniamy:
- Projekt wykonawczy systemu uzgodniony z rzeczoznawcą ds. ppoż.
- Instalacje przeciwpożarowego systemu
- Przygotowanie dokumentacji powykonawczej
- Konserwację i serwis istniejących systemów sygnalizacji pożaru
- Demontaż i utylizację izotopowych czujek dymu -posiadany zezwolenie PAA
- Modernizację istniejących instalacji przeciwpożarowych
Gwarantujemy niezawodność wykonanych przez nas systemów poprzez:
- Dobranie optymalnego kosztowo i jakościowo systemu dla potrzeb obiektu
- Montaż urządzeń posiadających niezbędne certyfikaty i dopuszczenia
- Szkolenie dla obsługi systemu
- Profesjonalny serwis
Pracujemy na systemach firm: Bosch, Esser, Polon Alfa, Siemens, Inim Electronics
- Systemy zasysające detekcji dymu
System dzięki zasysaniu powietrza z monitorowanego obszaru i jego błyskawicznej analizie umożliwia wykrycie pożaru w jego najwcześniejszym stadium.
System VESDA zbudowany jest z sieci rurek ssących oraz detektora z głowicą laserową o zakresie czułości od 0,005%/m do 20%/m (konwencjonalne czujki punktowe mają przeciętny zakres czułości ok. 5%/m).
Zadaniem rurek jest ciągłe pobieranie powietrza z obszaru chronionego, którym może być zarówno wnętrze pomieszczenia, przestrzeń podpodłogowa, międzysufitowa jak i pojedyncze urządzenie np. serwer, centralka telefoniczna, klimatyzator itp.
Cztery programowalne progi alarmowe zapewniają szybkie wykrycie dymu bez względu na warunki panujące w obszarze chronionym.
Zastosowanie:
- serwerownie
- archiwa
- centrale telekomunikacyjne, sterownie
- tunele kablowe
- zbiorniki materiałów sypkich
- magazyny o dużym obciążeniu ogniowym
Zapewniamy:
- projekt systemu uzgodniony z rzeczoznawca ds. ppoż.
- dostawę i montaż systemu
- przeglady techniczne i konserwacje - Dźwiękowe systemy ostrzegawcze – montaż, serwis, pomiary.
Dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO) - służy do rozgłaszania sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, nadawanych automatycznie po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej, a także przez operatora.
Zapewniamy:
- projekt systemu uzgodniony z rzeczoznawcą ds. ppoż.
- dostawę i montaż dzwiękowych systemow ostrzegawczych (DSO)
- przeglądy techniczne i konserwację instniejących instalacji ppoż
- pomiary zrozumiałości komunikatów
- modernizacje isniejąctch instalacji przeciwpożarowego ostrzegania - Systemy oddymiania SO
Systemy oddymiania służą do usuwania dymu w celu zapewnienia odpowiednich warunków ewakuacji ludzi, ochrony konstrukcji budowlanej, jak i zapewnienia warunków do prowadzenia działań gaśniczych.
Najbardziej popularne systemy grawitacyjnego usuwania dymu są stosowane w celu niedopuszczenia do nadmiernego zadymienia ewakuacyjnych klatek schodowych oraz jednokondygnacyjnych obiektów użyteczności publicznej, magazynowych i produkcyjnych.
Zapewniamy:
- Projekt systemu uzgodniony z rzeczoznawcą ds. ppoż.
- Montaż urządzeń posiadających niezbędne certyfikaty i dopuszczenia
- Szkolenie dla obsługi systemu
- Profesjonalny serwis, przeglądy techniczne systemów oddymiania
Pracujemy na systemach firm: D+H, AFG, Mercor, Actulux, K+G. - Awaryjne oświetlenie ewakuacyjne to część oświetlenia awaryjnego zapewniająca bezpieczne opuszczenie miejsca przebywania lub umożliwiająca uprzednie podjęcie próby zakończenia potencjalnie niebezpiecznego procesu.
Wykonujemy montaż oraz pomiary oświetlenia ewakuacyjnego, zgodnie z aktualnymi przepisami.
Po wykonaniu pomiarów zostaje wystawiony protokół oświadczający czy dane oświetlenie spełnia wymogi normy PN-EN 1838 określającej wartości minimalne, które muszą spełniać systemy oświetlenia awaryjnego.
Zapewniamy:
- Montaż zaprojektowanego systemu
- Wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia
- Inwentaryzacje i naprawy istniejących instalacji przeciwpożarowego oświetlenia
- Przeglądy techniczne i serwis istniejących instalacji oświetlenia
- Wykonanie profesjonalnej dokumentacji powykonawczej
Wykonujemy i serwisujemy systemy oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego oparte na urządzeniach firm: Awex, Tm Techmologie, Hydryd, Intelight, Batertech, LUG. - Detekcja gazów w kotłowniach i garażach podziemnych – montaż, konserwacja, serwis.
W oparciu o urzadzenia naszych partnerów (Gazex, Sensor tech, Kidde) zapewniamy dostawę, montaż oraz serwis urzadzeń do detekcji gazów w:
- garażach podziemnych
- kotłowniach
- mieszkaniach z piecami gazowymi
- domkach jednorodzinnych
Zapewniamy dobór odpowiednich urządzen do detekcji ponizszych gazów:
- tlenek węgla CO
- metan
- propan butan
Izotopowe czujki dymu – dostawa, montaż, serwis, utylizacja.
- Podobnie jak w urządzeniach medycznych i przemysłowych w czujnkach dymu może być wykorzystany materiał promieniotwórczy w formie izotopu Plutonu-238, wykorzystywanego przy ocenie promieniowania jonizującego. Czujki dymowe oparte o izotopy promieniotwórcze wykorzystywane są do wczesnego wykrycia tlącego się materiału, który grozi rozprzestrzenieniem się otwartego ognia w pomieszczeniu.
Kontrola urządzeń zawierających izotopy promieniotwórcze jest uwarunkowane prawnie. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2006 roku w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy ze źródłami promieniowania jonizującego nakazuje kontrolę szczelności zamkniętych źródeł promieniotwórczych nie rzadziej niż raz na rok.
Zgodnie z ust. 1 p. 2 tego rozporządzenia kontrolę przeprowadza się także po zdarzeniu radiacyjnym oraz innym incydencie mogącym mieć wpływ na szczelność źródła, w szczególności po pożarze, po korzystaniu ze źródła przez osobę nieuprawnioną, po czasowej utracie posiadania źródła i po odzyskaniu go po kradzieży.
Czujki dymowe starej konstrukcji należy traktować jak odpad promieniotwórczy (radioaktywny). Po zakończeniu eksploatacji tych urządzeń należy wykonać prawidłową utylizację urządzenia, zgodnie z przepisami ustawy Prawo atomowe z dnia 29 listopada 2000r.
Usługi utylizacji czujników dymowych
- Zgodnie z posiadanym zezwoleniem nr D-17709 wydanym przez Prezesa Panstwowej Agencji Atomistyki nasza firma prowadzi uslugi zwiazane z obrotem i utylizacją izotopowych czujek dymu.
Instalacje przeciwpożarowe stosowane w obiektach budowlanych
- Obiekty budowlane, których przeznaczenie wpływa na duże zagrożenie pożarem i jego rozprzestrzenianiem się są zabezpieczane przeciwpożarowo przy udziale dedykowanych systemów pożarniczych, których zadaniem jest szybka reakacja na wystąpienie zagrożenia pożarowego i zagaszenie ognia zanim ulegnie rozproszeniu. Stosowane są w tym celu instalacje gaśnicze zasilane różnymi środkami gaśniczymi od wody, przez gazy niepalne, a nawet wykorzystujące powietrze do zlikwidowania zagrożenia pożarowego.
- Instalacje gaśnicze – grupa zabezpieczeń obiektów budowlanych przed możliwością pożaru. Najczęściej spotyka się instalacje oparte o tryskacze, które uwalniają znajdującą się w instalacji pożarowej wodę czy inny środek gaśniczy w przypadku gdy zabezpieczenie (szklana ampułka) zostaje rozerwane przez ciepło towarzyszące pożarom.
- Instalacje zraszaczy – tryskaczy to instalacje wykonywane w obiektach budowlanych, które zasilane mogą być zarówno wodną, innym skutecznym środkiem gaśniczym lub sprężonym powietrzem. W zależności od warunków technicznych i termicznych panujących w obiekcie dobierany jest odpowiedni układ tryskaczy, ich zasięg i środek gaszący. Instlacje mokre tryskaczy zasilane są zwykle wodą doprowadzoną osobą instalacją. Ich rozłożenie pod sufitem pozwala na zachowanie odpowiedniego zasięgu tryskaczy w pomieszczeniach. Instalacje mokre montowane są w pomieszczeniach budynku odpornych na mróz. Innym typem są instalacje suche zasilane sprężonym powietrzem. Tryskacze tego typu stosowane są w obiektach narażonych na możliwość działania niskiej temperatury – między innymi na parkingach wielopoziomowych czy nieogrzewanych magazynach.
- Instalacje zalewowe – instalacje o podobnym działaniu jak ma to miejsce w przypadku instalacji przeciwpożarowych tryskaczowych. Instalacje zalewowe mają jednak inny zasięg i skuteczność, z uwagi na brak rozproszenia środka gaśniczego. Montaż tego typu instalacji odbywa się w budynakch, gdzie gromadzone materiały łatwopalne zagrażają wyjątkowo szybkim rozprzestrzenianiem się pożaru. Zastąpienie zraszaczy otwartymi dyszami pozwala na szybkie zalanie pomieszczenia środkiem gaśniczym.
- Instalacje gaśnicze wykorzystujące gaz – tego typu instalacje przeciwpożarowe stosowane są w obiektach w których zastosowanie wody jako środka gaśniczego jest niewskazane z uwagi na rodzaj gromadzonych materiałów w pomieszczeniach, szczególnego przeznaczenia danego pomieszczenia. Dla przykładu gazowe instalacje gaśnicze stosowane są w magazynach wysokiego składowania bibliotek, czy w pomieszczeniach serwerowni lub na liniach produkcyjnych układów elektronicznych, w lakierniach, rozdzielniach elektycznych. Stosowany gaz w tych układach gaśniczych zależy od warunków technicznych pomieszczeń, oraz możliwego zagrożenia ludzi – stosuje się najczęściej Argon lub Dwutlenek Węgla.
WARTO NAS WYBRAĆ
Eksperci - jesteśmy ekspertami od zabezpieczeń przeciwpożarowych
Doświadczenie - pracowaliśmy dla największych firm
Pozwolenie PAA - posiadamy zezwolenie Państwowej Agencji Atomistyki na demontaż i utylizację izotopowych czujek dymu
Zespół - posiadamy interdyscyplinarny zespół
Elastyczność - dobierzemy system ppoż. dopasowany do Twoich potrzeb
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ZAPYTANIA
48 362 53 15
INFO@POL-POZ.PL

SERWIS
48 381 69 42
SERWIS@POL-POZ.PL